Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
Summer Speed 2019
Olympic Oval Finale - Canada Cup 4
Grand Prix - 2019
Time Trials February 23, 2019
Time Trials February 9, 2019
Canada Cup #3 - 2019
Time Trials January 19, 2019
Alberta Open Long Track - 2019
Canada Cup #2 - 2019
Canadian Junior Championships
Time Trials December 29
Time Trials December 22
CanAm International
Time Trials November 17
Canadian Championships-Oval International
Time Trials October 13
Time Trials October 6
Fall Classic 2018
Time Trials September 15
Time Trials September 8
Time Trials August 25
Distance
1/4/2019
500 m #1 - Ladies Canada Cup
500 m #1 - Men Canada Cup
1500 m - Ladies Canada Cup
1500 m Men Canada Cup
1/5/2019
1000 m - Men Canada Cup
1000 m - Ladies Canada Cup
5000 m - Men Canada Cup
3000 m - Ladies Canada Cup
1/6/2019
500 m #2 - Men Canada Cup
500 m #2 - Ladies Canada Cup
1000 m #2 - Men Canada Cup
1000 m #2 - Ladies Canada Cup
Mass Start Men - Selections
Mass Start Men
Mass Start Ladies - Selections
Mass Start Ladies
1/7/2019
10000 m Men
5000 m Ladies
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
1
O
1:08.61
Howe
Connor
AB
2
31
O
1:09.30
La Rue
David
QC
3
35
O
1:09.73
Weidemann
Jake
ON
4
32
I
1:09.87
Deckert
Sam
AB
5
35
I
1:10.48
Mayeur
Hayden
ON
6
5
O
1:10.70
Hiller
Nicolas
BC
7
4
O
1:10.77
Neufeld
Jess
MB
8
3
O
1:10.89
Nagy
Konrad
HUN
9
6
O
1:10.92
Emin
Cooper
NS
10
5
I
1:10.94
Woods
Connor
MB
11
31
I
1:11.16
Ross
Jeff
AB
12
11
I
1:11.42
Yanfei
Gao
CHN
13
47
O
1:11.44
Rui
Wang
CHN
14
3
I
1:11.58
Marcotte
Hubert
QC
15
7
O
1:11.73
Johnson
Anders
AB
16
11
O
1:11.87
Gelinas-Dion
Charles-Emile
QC
17
4
I
1:11.89
Brunet
Cedrick
QC
18
6
I
1:12.02
Coderre
Paul
AB
19
54
I
1:12.51
Chuang
Zhang
CHN
20
10
O
1:12.84
Telizyn
Joshua
BC
21
7
I
1:12.89
Labbe
Guillaume
QC
22
34
I
1:12.93
Laxton
Matthew
ON
23
12
O
1:12.94
Koots
Simon
MB
24
9
I
1:12.98
Halyk
Max
AB
25
36
I
1:13.04
Meline
Thomas
FRA
26
14
O
1:13.17
Sohier
William
QC
27
14
I
1:13.33
Doucet-Gagnon
Gael
QC
28
10
I
1:13.34
Hurtubise
Jonah
QC
29
8
I
1:13.52
Gagnon-Lamarche
Antoine
QC
30
16
I
1:13.68
Golden
Mark
AB
31
15
I
1:13.77
Hanson
Kieran
BC
32
16
O
1:13.78
Yang
Yu
CHN
33
13
O
1:13.80
Hathaway
Joshua
AB
34
53
O
1:14.00
Alayi
Yekeben
CHN
35
9
O
1:14.35
Deibert
Jack
AB
36
45
I
1:14.40
Yahefu
Aipeierding
CHN
37
55
I
1:14.43
Palashati
Nuerkamali
CHN
38
54
O
1:14.45
Yu
Tian
CHN
39
51
O
1:14.89
Anqi
Qu
CHN
40
15
O
1:14.90
Ao
Liu
CHN
41
52
I
1:14.91
Haoyuanfei
Li
CHN
42
18
I
1:14.94
Bouma
Noah
ON
43
18
O
1:15.16
Orlowsky
Eric
BC
44
17
O
1:15.49
Wei
Wang
CHN
45
22
O
1:15.53
Kaizhi
Jin
CHN
46
56
O
1:15.58
Xiangjun
Li
CHN
47
21
O
1:15.75
Doyon
Marc-Andre
SK
48
19
O
1:15.78
Kuokuo
Li
CHN
49
20
I
1:15.97
Heit
Brad
SK
50
48
I
1:15.98
Zihan
Zhou
CHN
51
44
I
1:16.12
Ashan
Ahetamu
CHN
52
24
O
1:16.31
Long
Cheng
CHN
53
23
O
1:16.61
Ward
Benjamin
AB
54
20
O
1:16.64
Godbout
Antoine
QC
55
19
I
1:16.79
Jinlong
Wang
CHN
56
33
O
1:17.01
Scutchings
Matthew
SK
57
23
I
1:17.12
Peng
Xue
CHN
58
25
O
1:17.13
Parent
Arnaud
ON
59
43
I
1:17.29
Haodeng
Jia
CHN
60
21
I
1:17.46
Guliov
Nicholas
BC
61
24
I
1:17.56
Silai
Zhou
CHN
62
37
O
1:17.59
Laverdiere
Remy
QC
62
50
I
1:17.59
Wenyang
Xu
CHN
64
38
O
1:17.60
Qiang
Li
CHN
65
25
I
1:17.61
Rubuliak
Jacob
BC
65
29
O
1:17.61
Rui
Xu
CHN
67
26
O
1:17.67
Babulic
Ian
ON
68
30
I
1:17.81
Despres
Zacharie
QC
69
27
O
1:17.86
Lacroix
Zachary
AB
70
47
I
1:18.01
He
Zhang
CHN
71
49
O
1:18.03
Qiang
Ye
CHN
72
51
I
1:18.13
Bin
Xue
CHN
73
57
I
1:18.16
Weidong
Jiao
CHN
74
50
O
1:18.23
Yubo
Shen
CHN
75
26
I
1:18.27
Seddon
Aj
MB
76
45
O
1:18.40
Ruel
Dakotah
BC
77
52
O
1:18.54
Cihang
Jin
CHN
78
30
O
1:18.68
Hack
Owen
MB
79
53
I
1:19.09
Jingyang
Ju
CHN
80
22
I
1:19.22
Witkowski
Kaeden
AB
80
27
I
1:19.22
Bonneau-Burke
Alexis
QC
82
36
O
1:19.23
Zepeng
Xiang
CHN
83
28
O
1:19.47
Zhiwen
Xue
CHN
84
48
O
1:19.72
Lin
Wang
CHN
85
49
I
1:19.95
Ruiji
Wei
CHN
86
55
O
1:20.14
Kun
Liu
CHN
87
46
O
1:20.29
Eshete
Darius
AUS
88
39
O
1:20.35
Hurtubise
Samuel
ON
89
29
I
1:20.42
Picard
Gregory
QC
90
57
O
1:20.62
Jiawei
Mei
CHN
91
33
I
1:21.31
Zihang
Zhou
CHN
92
41
I
1:21.58
Cameron
Connor
NS
93
38
I
1:21.97
Ferguson-Losier
Barrett
NS
94
37
I
1:22.03
Simpson
Joel
MB
95
41
O
1:22.51
Rogerson
Cole
QC
96
40
O
1:22.79
Lowe
Bon
SK
97
42
O
1:23.04
Toblan
Logan
AB
98
43
O
1:23.13
Hodzic-Santor
Emil
ON
99
39
I
1:23.66
Farquharson
Jared
AB
100
40
I
1:24.46
Mong
Adam
BC
1
I
DNS
Jean
Olivier
QC
2
I
DNS
Roger
Antoine
QC
2
O
DNS
Graham
Jacob
BC
8
O
DNS
Roth
Frank
AB
12
I
DNS
Miller
Cody
AB
13
I
DNS
Himbeault
Gibson
ON
17
I
DNS
Liebzeit
Christian
MB
28
I
DNS
Zhao
Yankun
AB
32
O
DNS
Peng
Guo
CHN
34
O
DNS
Hovey
Caleb
ON
42
I
DNS
Lei
Zhao
CHN
44
O
DNS
Jacobsen
Kaleb
AB
46
I
DQ
Tao
Deng
CHN
56
I
DNS
Jinfei
Liu
CHN