Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
Summer Speed 2019
Olympic Oval Finale - Canada Cup 4
Grand Prix - 2019
Time Trials February 23, 2019
Time Trials February 9, 2019
Canada Cup #3 - 2019
Time Trials January 19, 2019
Alberta Open Long Track - 2019
Canada Cup #2 - 2019
Canadian Junior Championships
Time Trials December 29
Time Trials December 22
CanAm International
Time Trials November 17
Canadian Championships-Oval International
Time Trials October 13
Time Trials October 6
Fall Classic 2018
Time Trials September 15
Time Trials September 8
Time Trials August 25
Distance
1/4/2019
500m Junior Men
500 m Junior Men reskate
500m Junior Ladies
1500m Junior Men
1500m Junior Ladies
1/5/2019
1000m Junior Ladies
1000m Junior Men
5000m Junior Men
3000m Junior Ladies
1/6/2019
Mass Start Men - Juniors
Mass Start Ladies - Juniors
Mass Start Junior Ladies
Long Distance Men
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
3
O
36.31
Marcotte
Hubert
QC
2
1
I
36.43
Brunet
Cedrick
QC
3
1
O
36.69
Gagnon-Lamarche
Antoine
QC
4
4
I
36.81
Brant
Max
ON
5
5
I
36.84
Telizyn
Joshua
BC
6
4
O
36.90
Gelinas-Dion
Charles-Emile
QC
7
3
I
37.14
Halyk
Max
AB
8
5
O
37.17
Deibert
Jack
AB
9
2
I
37.18
Sohier
William
QC
10
6
O
37.30
Lemelin-Bilodeau
William
QC
11
8
O
37.59
Coderre
Paul
AB
12
9
I
38.10
Hanson
Kieran
BC
13
7
I
38.17
Doyon
Marc-Andre
SK
13
8
I
38.17
Orlowsky
Eric
BC
15
6
I
38.19
O'brien
Dawson
AB
16
9
O
38.30
Hathaway
Joshua
AB
17
7
O
38.33
St. Rose
Keanan
BC
18
13
O
38.47
Doucet-Gagnon
Gael
QC
19
11
I
38.52
Miller
Craig
BC
20
15
O
38.72
Witkowski
Kaeden
AB
21
14
O
38.74
Godbout
Antoine
QC
22
13
I
38.89
Hack
Owen
MB
23
16
I
38.94
Parent
Arnaud
ON
24
10
O
38.96
Lacroix
Zachary
AB
25
12
O
38.98
Bouma
Noah
ON
26
12
I
39.18
Heit
Brad
SK
27
11
O
39.38
Scutchings
Matthew
SK
28
16
O
39.50
Babulic
Ian
ON
29
15
I
39.65
Laverdiere
Remy
QC
30
17
O
39.76
Guliov
Nicholas
BC
31
19
I
39.87
Zhao
Yankun
AB
32
20
I
39.91
Bonneau-Burke
Alexis
QC
33
17
I
40.00
Hurtubise
Samuel
ON
34
18
O
40.26
Ruel
Dakotah
BC
35
10
I
40.30
Rubuliak
Jacob
BC
36
25
O
40.43
Picard
Gregory
QC
37
19
O
40.54
Seddon
Aj
MB
38
24
O
40.63
Despres
Zacharie
QC
39
18
I
40.89
Cameron
Connor
NS
40
22
O
40.93
Ferguson-Losier
Barrett
NS
41
22
I
41.14
Simpson
Joel
MB
42
24
I
41.20
Hodzic-Santor
Emil
ON
43
20
O
41.50
Rogerson
Cole
QC
44
21
I
41.52
Jacobsen
Kaleb
AB
45
21
O
41.63
Lowe
Bon
SK
46
23
O
41.71
Mong
Adam
BC
47
25
I
42.38
Farquharson
Jared
AB
48
23
I
42.50
Toblan
Logan
AB
49
26
I
42.61
Elasz
Dino
AB
2
O
DNF
Roth
Frank
AB
14
I
DNS
Ward
Benjamin
AB