Home
Results
Login
Event
Please Select!
Archive
2023/24
2022/23
2021/22
2020/21
2019/20
2018/19
2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
Please select!
2014 Oval Finale and Canada Cup 4
AASSA Single Distances
Time Trials March 1
Time Trials February 22
Time Trials February 15
Time Trials February 8
Time Trials January 24
North American Championships/ Regional Qualifier
2014 Alberta Open Long Track
Canada Cup #2
Intact 2014 SS Team Selections
Time Trials December 21
Time Trials December 20
Time Trials December 14
2013 CanAm International
Time Trials November 16
2013 Essent ISU World Cup Calgary
Time Trials November 3
Time Trials November 2
Time Trials October 26
Oval Invitational - Fall World Cup Trials
Time Trials October 12
Time Trials October 10
Weekend Time Trials October 5
Weekend Time Trials September 28
Fall Classic 2013
Weekend Time Trials September 14
Weekend Time Trials September 7
Weekend Time Trials August 10
Summer Speed Long Track Races
Distance
10/17/2013
3000 m Ladies World Cup Trials
5000 m Men World Cup Trials
500 m #1 Ladies World Cup Trials
500 m #1 Men World Cup Trials
500 m #2 Ladies World Cup Trials
500 m #2 Men World Cup Trials
500 m WCup Trials Reskates
10/18/2013
500 m Ladies Invitational #1
500 m Men Invitational #1
1000 m Ladies Invitational
1000 m Men Invitational
3000 m Men Invitational
1000 m Ladies World Cup Trials
1000 m Men World Cup Trials
10/19/2013
500 m Ladies Invitational #2
500 m Men Invitational #2
1500 m Ladies Invitational
1500 m Men Invitational
1500 m Ladies World Cup Trials
1500 m Men World Cup Trials
10/20/2013
3000 m Ladies Invitational
5000 m Men Invitational
5000 m Ladies World Cup Trials
10000 m Men World Cup Trials
Rank
Pair
Lane
Performance
Lastname
Firstname
Nationality
1
1
I
6:24.55
Babenko
Dmitry
KAZ
2
2
O
6:41.65
Goplen
Nick
BC
3
2
I
6:44.93
Kay
Reyon
NZL
4
3
I
6:49.52
Uuganbaatar
Galbaatar
MGL
5
4
O
6:50.65
Descormiers
Samuel
QC
6
1
O
6:52.08
Hanggi
Martin
SUI
7
5
I
6:56.87
Nagy
Konrad
HUN
8
4
I
7:01.19
Mcconvey
Connor
ON
9
3
O
7:05.20
Stoffel
Pieter
SK
10
7
I
7:06.48
Clouthier
Braden
BC
11
6
I
7:09.05
Neufeld
Jess
MB
12
9
I
7:09.52
Dery
Alexandre
QC
13
6
O
7:10.14
Poudrier-Michaud
Marc-Andre
QC
14
5
O
7:13.70
Choi
Mikhail
AB
15
10
I
7:23.11
Deckert
Sam
AB
16
7
O
7:25.60
Lawler
Andrew
AB
17
9
O
7:28.68
Hiller
Nicolas
BC
18
8
I
7:36.28
Morin
Lucas
SK
19
11
I
7:41.62
Schmidt
B J
BC
20
10
O
7:42.84
Conly
Lukas
SK
21
11
O
7:53.92
Irvine
Bob
AB
8
O
DNS
Solie
Graham
SK
12
I
DNF
Moga
Octavian
AB